МІНРЕГІОН НАГОРОДИВ ЖУРНАЛІСТА З СУМЩИНИ ЗА ВИСВІТЛЕННЯ ПРОЦЕСІВ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

У Міністерстві розвитку громад та територій України відбулась церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади». У номінації «Радіоматеріал» диплом ІІ ступеня отримав Олександр БАБУРОВ з роботою «Форпост Тростянецької громади» («Сумська регіональна дирекція» ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України»)

За словами Міністра розвитку громад та територій України Альони Бабак, цьогоріч на конкурс було подано 210 робіт, з яких відібрали 12 переможців. Автори цих робіт – 16 журналістів та телеоператорів регіональних засобів масової інформації Закарпатської, Дніпропетровської, Київської, Луганської, Одеської, Сумської, Херсонської та Черкаської областей.

Тематика у роботах досить різноманітна: про здобутки та перспективи децентралізації, про те, як реформа вплинула на розвиток сіл. Про те, як громади активізуються, долучаючись до формування місцевих бюджетів, що, в свою чергу, робить бюджетний процес більш прозорим та зрозумілим. А також про хвилююче питання: що буде із сільськими, селищними громадами, які ще не об’єдналися.

«Це власне та робота, про яку ми маємо й надалі інформувати разом, і Мінрегіон – ваш партнер у цьому. Ми відкриті для того, щоб вам допомагати отримувати, роз’яснювати інформацію. Разом з вами ми йдемо до тих змін, яких прагнуть всі: процвітання наших громад і підвищення якості життя їх мешканців. Нам надзвичайно важливо, щоб прекрасна традиція нагородження представників регіональних ЗМІ, які висвітлюють проблематику реформи місцевого самоврядування і організації територіальних органів влади, збереглась на майбутнє», – зазначила Міністр.

 

Довідково. Конкурс започатковано Мінрегіоном у 2016 році у партнерстві з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» та ГO «Інтерньюз-Україна». Цього року до партнерів долучився Координатор проектів ОБСЄ в Україні.

За три попередні роки дипломами конкурсу відзначено 37 конкурсних робіт.

Основна мета конкурсу – підвищити рівень обізнаності населення про реформу та урізноманітнити мотиваційні ресурси для журналістів регіонального рівня, що спонукатимуть до висвітлення процесу децентралізації в Україні. 

За інформацією прес-служби Мінрегіону України