З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ ЗАКЛАДИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ «ВІДКРИЛИ» СВОЇ ДВЕРІ ДЛЯ ГОСТЕЙ

Керівники обласного Департаменту соціального захисту населення відвідали «особливих» дітей та ветеранів війни та праці

За 27 років свого функціонування Сумський обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю довів свою ефективність і став другим домом для багатьох «особливих» дітей Сумщини і є одним з кращих в Україні. Щороку в Центрі отримують реабілітаційні послуги більш ніж 700 дітей.

Під час тематичного заходу директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло ДУБРОВСЬКИЙ розповів, як держава та обласна влада надають соціальні послуги людям з особливими фізичними потребами. Директор Центру Олена СУЩЕНКО представила різні напрямки роботи установи, ознайомила присутніх з матеріально-технічною базою та побутовими умовами, в яких перебувають діти під час реабілітації, ознайомила з новітніми технологіями надання реабілітаційних послуг. Вихованці Центру привітали гостей концертом.

Також відбувся день відкритих дверей у Сумському геріатричному пансіонаті для ветеранів війни та праці. Цей захід проводиться щороку з метою ознайомлення населення з умовами проживання в пансіонаті осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці – людей, які на схилі років залишилися самотніми і знайшли тут свій дім. Цього разу подія співпала з Міжнародним днем людей з інвалідністю.

Гості ознайомилися з матеріально-побутовими, медичними, соціально-культурними умовами проживання осіб похилого віку та осіб з обмеженими фізичними можливостями, завітали до актової зали, музею, бібліотеки, де діяла книжкова виставка «Раз добром нагріте серце, вік не прохолоне», до місцевої церкви, кабінетів лікувальної фізкультури, механотерапії, аромо- та спелеотерапії, ознайомилися з виставкою робіт художньо-прикладного мистецтва підопічних пансіонату з обмеженими фізичними можливостями «Струни душі».

У вітальному слові заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана БОГДАН відзначила, що приємно вражена  активним способом життя осіб з інвалідністю і всіх мешканців установи, їх завзяттям.  Побажала їм міцного здоров’я, здійснення їхніх мрій та надій.