НАПЕРЕДОДНІ ВЕЛИКОДНІХ СВЯТ ГОЛОВА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ РОМАН ГРИЩЕНКО ЗУСТРІВСЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ЦЕРКОВ І РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ОБЛАСТІ

Очільник облдержадміністрації та представники конфесій закликали жителів Сумщини дотримуватися карантинних заходів під час Великодніх свят

«Сьогодні Сумщина разом з усією Україною та світом намагається подолати коронавірусну інфекцію. У межах нашої області наразі вдалося дещо знизити ріст захворюваності. Але попереду у нас ще одне випробування – традиційне відзначення Великодня, що зазвичай збирає в церквах тисячі, десятки тисяч вірян, – зазначив Роман Грищенко. – Я хочу звернутися до представників релігійних конфесій з проханням, щоб ви закликали  вірян своїх приходів абсолютно точно виконувати всі карантинні заходи».

ПІД ЧАС КАРАНТИНУ ФАХІВЦІ ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ'Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ НАДАЮТЬ ДОПОМОГУ СІМ’ЯМ, ЯКІ ОПИНИЛИСЯ У СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ

Про це зазначила директор обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тетяна ШЕВЧЕНКО під час брифінгу щодо попередження поширення коронавірусу на Сумщині. До надання допомоги можуть долучитися усі небайдужі громадяни, звернувшись за телефоном (0542) 22-45-33

За словами керівниці центру, наразі спостерігається різке зростання сімей, які самостійно не можуть вирішити свої проблеми і потребують допомоги фахівців. Тільки за останній тиждень виявлено додатково майже 100 таких сімей. Протягом карантину співробітники центру відвідали майже 500 сімей категорії ризику, дистанційно охопили увагою 1 650 сімей.

КАРАНТИН: КУДИ ВЛАШТОВУВАТИ ДІТЕЙ, ЯКЩО ВОНИ ЗАЛИШАТЬСЯ НА ПЕВНИЙ ПЕРІОД БЕЗ СВОЇХ ЗАКОННИХ ПРЕДСТАВНИКІВ У ЗВ’ЯЗКУ З ЇХ ГОСПІТАЛІЗАЦІЄЮ?

Відповідне роз’яснення надав начальник обласної служби у справах дітей Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ під час щоденного брифінгу  в облдержадміністрації щодо попередження поширення коронавірусу на Сумщині

За його словами, наразі випадків захворювання на коронавірусну інфекцію серед сімей опікунів, прийомних батьків немає, проте обласна влада скоординувала  роботу на випередження цієї загрози.

ЗВІЛЬНЕННЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ: ЯК ПРАЦІВНИКАМ ЗАХИСТИТИ СВОЇ ПРАВА

Загальнонаціональний карантин та пов’язані з ним обмежувальні заходи – це справжній виклик як для роботодавців, так і для працівників. То ж як захистити свої трудові права у цей нелегкий для всіх час? Про це інформують юристи системи безоплатної правової допомоги.

Чи має право роботодавець звільнити працівника, посилаючись на карантин?

Перш за все, потрібно зазначити, що зміни у трудове законодавство, яке регулює звільнення працівників, у зв’язку з введенням карантину по всій території України, не вносились.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОШИРЕННЯ COVID-19 НА СУМЩИНІ СТАНОМ НА 9 КВІТНЯ 2020 РОКУ

За добу на Сумщині не зафіксовано жодного нового підтвердженого випадку захворювання на коронавірусну інфекцію

За інформацією Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України, наразі у м. Суми – 4 випадки захворювання, м. Охтирка – 4, Конотоп – 3, Конотопський район – 24, Кролевецький район – 13, Тростянецький район – 2, м. Шостка – 6 випадків.

СУМЩИНА ОТРИМАЛА 73 УПАКОВКИ ПРЕПАРАТУ, ЩО ЗАТВЕРДЖЕНИЙ ЄДИНИМ ДЕРЖАВНИМ ПРОТОКОЛОМ У ЯКОСТІ ЗАСОБУ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА КОРОНАВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ

73 упаковки препарату (4380 таблетки), що надійшли на Сумщину з Міністерства охорони здоров’я України, розраховані на лікування майже 365 осіб.

За словами голови групи експертів з питань інфекційних хвороб управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ірини ТРОЦЬКОЇ, препарат «Плаквеніл» вже показав свою ефективність при застосуванні його у багатьох країнах під час лікування пацієнтів з COVID-19.

 

ВСІМ, ХТО ЗБИРАЄТЬСЯ ВІДВІДАТИ СУМЩИНУ У ВЕЛИКОДНІ СВЯТА, ОБЛАСНА ВЛАДА РЕКОМЕНДУЄ ЦЬОГО НЕ РОБИТИ: ВЕЛИКДЕНЬ ВИ МОЖЕТЕ ПРОВЕСТИ НЕ ВДОМА З РІДНИМИ, А У МІСЦЯХ ОБСЕРВАЦІЇ

Громадяни України або інших країн, які приїдуть на Сумщину з-за кордону, мають бути розміщені на обсервацію. Тож жодних відзначень Великодніх свят чи відвідування могилок рідних на кладовищах! Лише ізоляція!

Як повідомив начальник обласного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації Олександр МИЛАШ, після введення таких обмежень суттєво зменшилась кількість людей, що перетинають державний кордон на території Сумщини. Якщо ще минулого тижня ця цифра щодня сягала до сотні, то за минулу добу через пункти пропуску «Бачівськ» та «Юнаківка» в’їхали 35 осіб.

НА СУМЩИНІ, ЯК І ПО ВСІЙ УКРАЇНІ, БУДУТЬ КОНТРОЛЮВАТИ ДОТРИМАННЯ РЕЖИМУ ОБСЕРВАЦІЇ ТА САМОІЗОЛЯЦІЇ ГРОМАДЯН ЧЕРЕЗ МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК

Під час щоденного брифінгу щодо ситуації поширення коронавірусної інфекції на Сумщині начальниця юридичного відділу облдержадміністрації Світлана КАЛАЙДОВА повідомила про особливості використання мобільного додатку «Дій вдома», який створено для запобігання поширенню COVID-19  в Україні шляхом здійснення моніторингу за дотриманням режиму самоізоляції громадянами, які обов’язково повинні його дотримуватися

Згідно з постановою Кабінету міністрів, такими особами є: особи, які повернулися з країн, де зафіксовано спалах COVID-19; контактували з хворими; хворіють на COVID-19 та перебувають на домашньому лікуванні або мають симптоми інфекції.

ОБ’ЄДНАНІ ГРОМАДИ СУМЩИНИ В УМОВАХ КАРАНТИНУ: ЩО ГОВОРЯТЬ ЕКСПЕРТИ

Як фінансувати профілактичні та протиепідемічні заходи в умовах карантину та проводити дистанційні сесії? Зазначені питання обговорювали під час онлайн-консультації команди Сумського РО Програми U-LEAD з Європою з фахівцями Новослобідської селищної ради.

«Питання фінансування профілактичних та протиепідемічних заходів в умовах карантину наразі є актуальним для ОТГ. На порядку денному проведення дезінфекції, тож виникає багато питань щодо оплати таких заходів», – зазначила радниця з муніципальних фінансів Сумського РО Ірина АЛЄЄВА.

НА СУМЩИНІ ПРИЙОМНІ СІМ’Ї ТА ДИТЯЧІ БУДИНКИ СІМЕЙНОГО ТИПУ ОТРИМАЛИ МЕДИЧНІ ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Про це повідомила директор обласного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Тетяна ШЕВЧЕНКО під час щоденного брифінгу щодо ситуації по запобіганню  коронавірусної інфекції на Сумщині

За її словами, медичні засоби індивідуального захисту будуть розподілені між прийомними сім’ями та дитячими будинками сімейного типу, де проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Подкатегории