ЯК ДІЯТИ, ЯКЩО ВИ ПОСТРАЖДАЛИ АБО СТАЛИ СВІДКОМ ВОЄННОГО ЗЛОЧИНУ

Міністерство внутрішніх справ України розробило інформаційний буклет

За ініціативи МВС України при підтримці Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA), за участі Національної поліції, Служби безпеки України, Офісу генерального прокурора, Міністерства юстиції України та Міністерства охорони здоров’я України, а також Системи безоплатної правової допомоги та Національної соціальної сервісної служби розроблено інформаційний буклет, який розповідає про те, як діяти якщо особа постраждала або стала свідком воєнного злочину.

ТРАГЕДІЯ БАБИНОГО ЯРУ: ЯК ЦЕ БУЛО

Терор в окупованій нацистами Україні знищив євреїв як соціокультурну й етнорелігійну спільноту. Жертвами Голокосту стали понад 1 мільйон осіб. Чому ж саме Бабин Яр став символом Голокосту в Україні? 

Нацистська ідеологія засновувалася на расовій теорії, відповідно до якої людство від початку існування розділено на раси, а цінність людини полягає не в її індивідуальних рисах, а в належності до расової групи. Вищою, передовою, вважали арійську. Вона від природи наділена правом підкорювати чи знищувати «нижчі» раси, до яких належали і слов’яни, зокрема, й українці.

«ВІКІ ЛЮБИТЬ ПАМ’ЯТКИ» ЗАПРОШУЄ ЖИТЕЛІВ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ ДОЛУЧИТИСЯ ДО КОНКУРСУ ДЛЯ ВІКІПЕДІЇ

З 1 по 31 жовтня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки»

Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток нерухомої культурної спадщини України для ілюстрування статей у Вікіпедії.

СУМЩИНУ ВІДВІДАЛИ ПРЕДСТАВНИКИ ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРАТУ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ ТА ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ (ЕСНО)

За дорученням керівника Сумської обласної військової адміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО з представниками ЕСНО зустрівся заступник керівника Олег КОВАЛЬ

Як повідомив радник з питань гуманітарної допомоги в польовому Офісі ЕСНО у м. Дніпро Седрік ПЕРЮС, після вторгнення Росії до України, яке розпочалося 24 лютого 2022 року, Європейський Союз багатократно збільшив свою підтримку мільйонам українців, які страждають від наслідків вторгнення Росії у різних частинах України, а саме надаючи допомогу для вирішення найбільш гострих гуманітарних потреб внутрішньо-переміщеним особам, а також місцевим мешканцям які потерпають від наслідків активних бойових дій.

МЕШКАНЦІ ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНИХ ТЕРИТОРІЙ МОЖУТЬ БЕЗОПЛАТНО ОТРИМАТИ ДРОВА, – РІШЕННЯ УРЯДУ

На територіях, прилеглих до зон проведення бойових дій, влада забезпечить мешканців безоплатною деревиною, щоб кожна сім’я мала можливість зігріти оселю протягом осінньо-зимового періоду

Витрати на закупівлю та доставлення деревини обласним військовим адміністраціям компенсують шляхом перерозподілу субвенції з державного бюджету.

З ПОЧАТКУ ВІЙНИ З ТЕРИТОРІЇ СУМЩИНИ НЕ БУЛО РЕЛОКОВАНЕ ЖОДНЕ ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО, – ДМИТРО ЖИВИЦЬКИЙ

 

Керівник обласної військової адміністрації разом із заступницею Міністра розвитку громад та територій Наталією КОЗЛОВСЬКОЮ відвідали одне з провідних підприємств області – ТОВ «Кусум Фарм»

Як наголосив Дмитро Живицький, не зважаючи на 42 дні присутності на Сумщині росіян та постійні обстріли, підприємства залишають свої виробничі потужності на території області. Обласна військова адміністрація продовжує підтримувати і піклуватися про наші підприємства та тримати економічний фронт в умовах війни.

 

НА СУМЩИНІ СПІВРОБІТНИКИ ДСНС РОЗПОЧАЛИ ТИЖДЕНЬ МІННОЇ БЕЗПЕКИ

Співробітники ДСНС разом із волонтерами провели днями у Сумах майстер-класи з дотримання вимог безпеки при виявленні вибухонебезпечних або підозрілих предметів

Як повідомляють у Службі, відпрацювання відбувались як із дорослими, так і з дітьми. 

Кожен учасник дізнався, як діяти, коли побачиш вибухонебезпечні предмети і зміг попрактикуватися з металошукачем. 

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА ВИКИДИ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН В АТМОСФЕРНЕ ПОВІТРЯ СТАЦІОНАРНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ ПІДПРИЄМСТВ СУМЩИНИ

Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди надійшло від 3 суб'єктів господарювання: ДП «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№130)», ТОВ «ПТЛ» та ТОВ «Білопілля Транс Агро»

НАТАЛІЯ КОЗЛОВСЬКА ВІДВІДАЛА НА СУМЩИНІ ОХТИРКУ Й ТРОСТЯНЕЦЬ

Заступниця Міністра розвитку громад та територій України перебуває на Сумщині з робочим візитом

Як прокоментував заступник керівника обласної військової адміністрації Олег КЛИМЕНЧУКОВ, разом з нею вони відвідали об’єкти критичної інфраструктури Тростянця й Охтирки, а також будинки та комунальні дороги, які наразі відновлюються за кошти резервного фонду державного бюджету. Обговорили якість виконаних робіт та терміни їх завершення.

МІНФІН: МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ ОТРИМАЮТЬ НАЛЕЖНУ ЇМ ЧАСТИНУ АКЦИЗУ З ПАЛЬНОГО

Кабінет Міністрів України затвердив зміни до Порядку зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду відповідних бюджетів місцевого самоврядування

Постанова встановлює частки для автоматичного розподілу між місцевими бюджетами частини (13,44%) акцизного податку з пального у другому півріччі 2022 року.